FreshPoint uvádí na trh první lednici pro veřejnost. V OC Máj je prémiové jídlo s končícím datem spotřeby, a to za polovinu ceny., více ....

FreshPoint uvádí na trh první lednici pro veřejnost. V OC Máj je prémiové jídlo s končícím datem spotřeby, a to za polovinu ceny.

FreshPoint uvádí na trh první lednici pro veřejnost. V OC Máj je prémiové
jídlo s končícím datem spotřeby, a to za polovinu ceny.

Praha, 8. listopadu 2021 – FreshPoint, dodavatel lednic do firem s denně čerstvým a kvalitním jídlem, uvádí na trh první lednici pro veřejnost. V lednici umístěné v OC Máj v Praze zájemci naleznou potraviny s končícím datem spotřeby, prodávané s 50% slevou. Cílem je zamezit plýtvání jídlem, které se nestihne spotřebovat z více než stovky lednic, které FreshPoint dnes provozuje u firemní klientely. Tento zajímavý benefit pro své zaměstnance přitom využívá stále více firem v Praze a Středních Čechách. Kvalitní potraviny do lednic dodávají společnosti Zátiší, Sklizeno, YamYam, Sushi Time, Eat Perfect a další.

„Měsíčně zavážíme pro naše klienty na 80 tisíc položek do našich lednic ve firmách. Díky první ledničce pro veřejnost, ve které si mohou zájemci zakoupit s velkou slevou kvalitní potraviny s blížícím se datem expirace, se nám daří zachránit přibližně 2000 porcí jídla měsíčně, které by jinak skončilo v koši,“ říká Jan Langer, jednatel společnosti Zdravá lednice s.r.o., která FreshPoint provozuje. Plýtvání potravinami je celospolečenské téma, které zasahuje nejen koncového spotřebitele, ale i prodejce a dodavatele. Jen v Evropě připadne ročně na osobu kolem 100 kg vyhozeného jídla, přičemž více než polovinu veškerého nespotřebovaného jídla vyhodí domácnosti.


„Naše lednice jsme od počátku navrhovali jako high-tech řešení, které na základě chytrých technologií řídí samo celkovou logistiku zásobování. Lednice je nonstop online, reguluje si svou teplotu či vlhkost a umožňuje rychlé bezkontaktní platby mobilem či chytrými hodinkami. Díky tomu se nám daří minimalizovat zbytečné plýtvání potravinami, i tak ale malému procentu potravin projde datum spotřeby. Těšíme se, že kvalitní a zdravé potraviny, které naši dodavatelé do FreshPointů dodávají, tak díky tomuto projektu pomohou zachránit ještě více jídla,“ dodává Langer.

O společnosti Zdravá lednice, s.r.o.

Fresh Menu

Společnost Zdravá lednice, s.r.o. byla založena v roce 2019. Jejím posláním je dodávat
kvalitní a zdravé potraviny firmám a jejich zaměstnancům. Ty dodává do svých
FreshPointů, neboli chytrých lednic, které za pomocí umělé inteligence řídí samy svůj
provoz, ale také třeba prodejní ceny. V současné chvíli FreshPoint pronajímá více než
100 lednic v předních českých a mezinárodních firmách v Praze a jejím okolí.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení